Jak postupovat při odvykání kouření s e-cigaretou

cigaretaJednoho dne jste se zkrátka rozhodli a řekli si DOST! Dost bylo zažloutlým konečkům prstů a páchnoucímu dechu. Dost bylo zažloutlým záclonám, nevábně páchnoucímu nábytku a přeplněným popelníkům. Už dále nechcete ohrožovat zdraví své a svých nejbližších? Pokud je to vaše rozhodnutí zakořeněné v pevné vůli, gratulujeme vám a držíme palce! Připravte se však na to, že každý den, byť i hodina bez cigarety pro vás bude doslova utrpením. Jak zvládat abstinenční příznaky a ovládnout se? Řešením může být elektronická cigareta, která se řadí mezi spolehlivé pomocníky při odvykání kouření. Jak ale při samotné odvykací kúře postupovat tak, aby skončila úspěchem?

 

Řád je základ

Ze všeho nejdůležitější je motivace a řád. Stanovte si pevné datum, které si spojíte s počátkem „odvykačky“. Vyhýbejte se zakouřeným prostorám a v počátcích také večerním akcím, na kterých se předpokládá konzumace alkoholu v míře menší, nežli malé. Alkohol odstraňuje zábrany a taková „jedna“ k pivu nebo vínu se může najednou proměnit v „krabičku během večera“.

 

2clanekZaměstnejte ruce

Největší problém mají kuřáci při odvykání s rukama. Abstinujícího kuřáka poznáte na první pohled – je nervózní, žmoulá papírek, hraje si se slámkou, olizuje tužku nebo propisku. Ruce, ale i mysl můžete zaměstnat elektronickou cigaretou, která se může stát během vaší odvykací kúry skvělým společníkem.

 

 

Pozor na množství nikotinu

U elektronických cigaret je možno navolit přijímaný obsah nikotinu i samotnou chuť „cigaretového kouře“.  Za vše mohou e-liquidy, které zakoupíte ve specializovaných prodejnách. Vybrat si můžete e-liquid s příchutí a vůní tropických plodin, značkových cigaret, ale setkat se můžete také s netradičními příchutěmi, nad kterými občas zůstává rozum stát. Pozor si však dejte na množství nikotinu. Ze začátku si „dopřejte“ vyšší dávky, které budete v průběhu odvykání pomalu, postupně a hlavně nenápadně snižovat.