Jaké jsou výhody e-cigaret?

1clanekElektronické cigarety zažívají v posledních letech absolutní boom. Nejen, že si je oblíbili dlouholetí kuřáci, kteří si však svůj „hendikep“ dostatečně uvědomují, ocenilo je také jejich okolí, které je vystaveno tzv. pasivnímu kouření. I to může stát za vznikem celé řady zdravotních neduhů včetně tolik obávané rakoviny. E-cigarety však toto riziko minimalizují a pochlubit se mohou celou řadou výhod. Pojďme se společně podívat na ty nejzajímavější z nich.

 

Zdravější kouření

E-liquidy, jak se říká náplním do e-cigaret, nikotin pochopitelně obsahují, kuřák jej však do těla získává o mnoho zdravější formou, než při klasickém kouření, během kterého se přijímá také nebezpečný dehet. Obsah nikotinu je možno navolit. Stále však musíme brát v potaz to, že tato látka patří mezi látky toxické. Pokud bychom však porovnali klasickou cigaretu s tou elektronickou, kouření u druhé varianty škodí zdraví nesrovnatelně méně.

 

Žádný kouř a zápach

e-liquid-liqua-ostruzina-30mlI přesto, že kuřák elektronické cigarety jistý obláček kouře vyfukuje, nejedná se o klasická „mračna zapáchajících zplodin“, nýbrž o páru, která může i nekuřákovi docela příjemně vonět (záleží na zvoleném aromatu e-liquidu). Při kouření elektronické cigarety navíc nehrozí zažloutlé konečky prstů, páchnoucí záclony, přehozy pohovek a další estetické nedokonalosti spojené s kouřením klasických cigaret.

 

Pomocník při odvykání

Rozhodli jste se se svým zlozvykem praštit? Pak se zřejmě budete potýkat s celou řadou nepříjemností počínajíc chutí po klasické cigaretě, přes riziko přibírání na váze, až po „syndrom prázdných rukou“, se kterým se kuřáci často potýkají. A právě elektronická cigareta může vaše ruce zaměstnat.

 

Úspora financí

Ceny e-cigaret neustále klesají. V porovnání s klasickou cigaretou je tak možno díky té elektronické ušetřit až několik tisícovek ročně. Za ušetřené peníze můžete vyrazit s celou rodinou do Chorvatska, slunné Itálie nebo okouzlujícího Řecka.