Na co si dát pozor při odvykání s e-cigaretou?

3clanekPokud jste se rozhodli praštit se zlozvykem jménem „cigareta“, pak se obrňte trpělivostí a silnou vůlí. Statistiky uvádějí, že až nějaký pátý pokus bývá úspěšný. V případě, že jste z klasických cigaret přešli na ty elektronické, jste o krok blíže svému cíli a pravděpodobnost zbavení se tohoto nepříjemného zlozvyku, který obtěžuje nejen vás, ale zejména vaše okolí narostl o několik desítek procent. Na co si byste si však při odvykání s elektronickou cigaretou měli dávat pozor? Odpověď najdete o pár řádků níže.

 

Originál zárukou kvality

Při kouření elektronické cigarety můžete ročně ušetřit až několik tisícovek, které se ve vašem domácím rozpočtu náležitě projeví. Pozor si však dávejte při samotné koupi e-cigarety. Pokud narazíte na elektronickou cigaretu, která bude nápadně levná, raději se poohlédněte po jiném výrobku. Zbystřete také, pokud objevíte cigaretu, který se na první pohled tváří „značkově“, přitom však originální značku pouze napodobuje. Nejen, že by se tento výrobek na trhu vůbec neměl objevovat, také jeho kvalita bude značně pokulhávat. V extrémním případě může kuřákovi spíše uškodit, nežli pomoci od nepříjemné závislosti.

 

e-cigareta-elipse-350mah-cerna_w375_h203Dávky nikotinu snižujte postupně

Během kouření e-cigarety do svého těla vpravujete nikotin, jehož dávku si můžete sami navolit. Nikotin – ačkoli se stále řadí k toxickým látkám – však přijímáte, aniž byste vdechovali také škodlivý dehet vytvořený hořením tabáku a cigaretového papírku. V tomto ohledu je možno považovat elektronické cigarety za zdravější, než cigarety klasické. Při snižování dávek nikotinu však buďte opatrní. Pokud byste start – jak se říká „přepálili“, vaše snaha o skoncování s kouřením se zřejmě nesetká s úspěchem. Na začátku „odvykačky“ si naordinujte vyšší dávky, které budete postupně snižovat.  Jedině tak máte vysokou šanci vydržet až do samého konce, kdy odložíte i samotnou cigaretu elektrickou.